Vergi Rekortmenlerine Teşekkür Belgesi

Sahil Gazetesi

Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Manavgat Vergi Dairesi, vergi rekortmenlerini Teşekkür Belgesi ile ödüllendirdi. Bu yıl 19.’su kutlanan Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında vergi mükellefiyeti boyunca kanunların belirlediği ödev ve sorumlulukları yerine getiren, tahakkuk eden vergileri zamanında ödeme duyarlılığı gösteren Gelir vergisi mükellefi Yusuf Altunay, Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından uyumlu mükellef olarak Teşekkür Belgesi ile ödüllendirildi.
Teşekkür Belgesi’ni Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Çoban’ın elinden alırken oldukça duygulandığı gözlenen Ferit Ticaret Yusuf Altunay, bugüne kadar birçok ödül ve plaket aldığını en anlamlısının bu olduğunu belirterek “Ne mutlu ki baba diye adlandırdığımız devletimiz bize evlatlık görevimizi yerine getirdiğimiz için teşekkür belgesi veriyor. Öncelikle belirtmek isterim ki vergi vermek kadar kutsal bir olay olamaz. İş hayatında bugüne kadar vergilerimi hiç aksatmadan ödedim. Öyle ki hayatımda ilk krediyi vergimi zamanında ödeyebilmek için kullandım. Bugüne kadar birçok kez Manavgat’ta vergi rekortmeni olma şerefine eriştim. Çevremdeki birçok kişi bu kadar vergi ödememi kendilerince enayilik olarak değerlendiriyor. İnsanlarımız sıkıştıkları zaman devlet baba nerede diye sorup duruyor. Eğer devlet bizim babamızsa öncelikle bizler evlat olarak görevimizi en iyi şekilde yerine getirmemiz gerekir. Eğer herkes babasına karşı görevini yerine getirir, nasıl vergi kaçıracağının yerine vergisini zamanında layıkıyla öderse Türkiye Cumhuriyeti kısa sürede dünyanın süper devleti olur.” Dedi.

Paylaş

Diğer Haberler

MATSO’DAN GÖRKEMLİ TÖREN

NEHİR GAZETESİ MATSO tarafından geleneksel hale getirilen Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni Side Perissia Otelde yapıldı. Törende açılış konuşmasını yapan MATSO Başkanı Mehmet Karamancı “Plaket almaya

Devamını Oku »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir